Organizácie, stránky pre učiteľov a stránky obvzvlášť aktívnych jednotlivcov

úvod

knižnice

experimenty

virtuálne laboratóriá

fyzikálne tutoriály

organizácie a stránky pre učiteľov

zoznamy stránok

vyhľadávače

odkaz

Vyhľadaj na stránke:

http://oposite.stsci.edu/pubinfo/ 
Stránka o Hublovom teleskope (veľa fotografií a krátkych videosekvencií, ktoré porobili z toho, čo teleskop nasnímal). Takže koho zaujíma astrofyzika a astronómia, nech neváha.

 

http://pes.r.amu.cz/~admin/fyzika/fyzika.htm 
Zaujimava stranka vysokoškoláka, okrem vypracovaných praktík je tam spústa iných vecí.

 

http://www-hpcc.astro.washington.edu/scied/physics.html 
PhysicsEd: Physics Education Resources.

 

  http://library.thinkquest.org/16600/ 

Ďalší fyzikálny tutoriál na stránke ThinQuest-u, ktorý je venovaný stredoškolskej fyzike. Autori ho rozdelili na časti: pre začiatočníkov, "stredných" a pokročilých, k tomu pridali časť o modernej fyzike (cool topics) a "vzorcovník". Na stránke funguje aj vyhľadávač.

 

http://sci.esa.int/ 
Oficiálna stránka European Space Agency.  Obsahuje veľa o súčasných projektoch, informácie o vesmíre, hviezdach a planétach, a hlavne veľa dobrých fotografií a video-sekvencií.

 

http://www2.physics.umd.edu/~redish/Money 
Portrety fyzikov na bankovkach 

http://www.th.physik.uni-frankfurt.de/~jr/physstamps.html 
Fyzici na známkach

http://www.open.ac.uk/frames.html 

Oficiálna stránka Open Universty.

 

Univerzity vo svete

je najlepšie hľadať pomocou vyhľadávačov zadaním hesla "University".

http://www.skoly-internet.sk/   
Táto stránka obsahuje materiály z konferencie Stredné školy a internet, ktorá sa konala 1. a 2. júla 1999 v Bratislave. Okrem toho na nej môžete nájsť aj mnoho iných užitočných informácií (ako napríklad odkazy, informačné materiály o projektoch venovaných interentu na Slovensku, niečo html a podobne). Stránka vznikla za podpory Open Society Foundation (http://www.osf.sk/).

 

http://www.fpv.ukf.sk/fo/

Oficiálna stránka fyzikálnej olympiády na Slovensku

 

skuste, ale asi teraz nefunguje:

http://turing.upjs.sk/~snajder

Stránka obsahuje Zelený zoznam škôl pripojených na Internet a Biely zoznam škôl v SR s IP konektivitou. Prevažne je venovaná problematike INTERNETu a výuke na ňom. Obsahuje dokumentačné materiály z podujatí a kurzov organizovaných pre učieľov z praxe, odkazy na stránky absolventov kurzov. Okrem toho aj pár slov o hudbe na INTERNETe. 

 

http://www.infovek.sk/

Stránka rozsiahleho projektu, ktorý má za cieľ pripojiť čo najviac škôl na internet. Okrem sú na tejto stránke uverejnené rôzne materiály k predmetom na strednej škole (http://www.infovek.sk/predmety/). Oplatí sa vidieť každému, kto učí.

 

http://gym.homepage.sk/
Stránka nového projektu Internet Promotion Group. Tento projekt sa ešte len rozbieha, ale v budúcnosti budete na tomto mieste nachádzať odkazy na stránky (alebo i stránky samotné) Vašich spolužiakov zo stredných škôl a gymnázií.

http://www.universityphysics.com/ 
Odtialto sa dá stiahnuť ukážka programu, ktorý modeluje kmitanie a vlny. Je k tomu aj nejaká teória a opis programu.

 

 http://observe.ivv.nasa.gov/nasa/education/teach_guide/ 

Príručka pre učiteľov z produkcie NASA (témy od hviezd až po klimatické poruchy). Pri každej téme je odporúčaný postup, ako pracovať so študentmi a linka na článok k danej téme. Článok obvykle obsahuje množstvo obrázkov a nejaké to video (články a učiteľská príručka sú prístupné z adresy: http://observe.ivv.nasa.gov/nasa/core.shtml). Pozri Organizácie, NASA http://www.gsfc.nasa.gov/.

  

http://www.nobel.se/  ŠVÉDSKO, stránka je v angličtine
Oficiálna stránka Nobelovej Nadácie. Na adrese http://www.nobel.se/prize/lists.html je možné vybrať kategóriu laureátov nobelovej ceny (napríklad fyzici). O každom z laureátov sú prístupné základné informácie, životopis, fotografia a príhovor, s ktorým vystúpil pri preberaní ceny.

http://www.quido.cz/  

Oficiá stránka českého časopisu Quido venovaná učiteľom. Môžete tu nájsť množstvo pokusov, námetov na projekty, článkov o aktívnych študentoch a učiteľoch. Naozaj to stojí za to.

 

http://www.labo.cz/mftabulky.htm 

Laboratórny sprievodca: na stránke sa nachádzajú základné a odvodené fyzikalne jednotky  sustavy SI (o kazdej je par slov), ine jednotky (piaď, míľa, merica a podobne). Zakladne fyzikálne konštanty. Okrem tabuliek je k dispozícii aj abecedný zoznam konštánt a jednotiek. Pod odkazom elektrotechnika sú tabuľky farebného označenia odporov a pásma radiových vĺn a elektromagnetických vĺn. Okrem toho sa venuje aj iným prírodným vedám. Pod odkazom Meteorologia sa ukrýva:

 

http://meteo.vsb.cz/ 

METEOROLOGICKÁ INFORMAČNÁ STRÁNKA. Obsahuje odkazu na základné meteorologické pojmy a javy, ktoré sú vysvetlené. 

 

http://www.geocities.com/SiliconValley/Grid/9625/fyziknet.htm

Životopisy a nejaké fotografie fyzikov. Vytvoril Martin Hübner.

  http://www.mff.cuni.cz/czech/news/fks/vitejte.htm 

Fyzikální korespondenční seminář  FKS je pro vás možnost, jak zajímavým způsobem rozšířit své běžné středoškolské chápání fyziky a poznat další zajímavé oblasti této vědy. Je určen všem zájemcům o fyziku z řad středoškoláků ze všech ročníků a typů škol.

http://www.mujweb.cz/skolstvi/kokos/ 
Koperníkův Korespondenční Seminář (Kokos) Matematicko-fyzikálně-informatická soutěž pro žáky 6. až 9. ročníku ZŠ a odpovídajích ročníků nižších gymnázií

 

  http://www.vsp.cz/pdf/fakulta/fyzika/Olympid/index.htm 

Fyzikální Olympiáda v Česku.

 

http://www.space.cz/home/budha/ 

Stránka o vesmíre, Slnečnej sústave a planétach v nej. O každej planéte v Slnečnej sústave základné čísla v tabulke a pár slov.
Odkaz vesmír a vôbec ukrýva množstvo odpovedí na otázky študentov od počtu hviezd na oblohe až po názory na UFO (autor vopred upozorňuje, že sa venuje boju proti pavedám).

http://www.tabulka.cz/  

Stránka je venovaná skôr chémii, ale obsahuje odkaz na chemickú tabuľku prvkov ( http://www.tabulka.cz/tabulka.html). Pri kliknutí na jednotlivé prvky sa ukážu jeho základné fyzikálne a chemické vlastnosti.

http://physicsweb.org/,