Požiadavky a pravidlá hodnotenia
     Minimálnou požiadavkou je aktívna účasť na cvičeniach. Predpokladom aktívnej účasti je zopakovať si obsah učiva základnej a strednej školy týkajúci sa tém, ku ktorým sa zaraďujú pokusy preberané v danom cvičení.

     Počas cvičení pracujete vo dvojiciach (max. v trojiciach), pričom každá dvojica má vopred určený okruh pokusov. Okruh pokusov zvyčajne obsahuje viacero pokusov - zvyčajne nie je možné vo vyhradenom čase všetky tieto pokusy realizovať - je však dôležité so všetkými pokuismi sa aspoň oboznámiť. Zo zeralizovaných pokusov si každý  robí podrobné poznámky.

     Pri pokusoch označených ako "odovzdať protokol" je potrebné odovzdať vyučujúcemu kópiu protokolu spĺňajúcu kritériá na hodnotenie laboratórnej práce - najneskôr pri najbližšom preskúšaní.

    Každý študent má v priebehu semestra dva mikrovýstupy - v týždňoch označených ako "preskúšanie". Náplňou týchto mikrovýstupov budú niektoré, vopred dohodnuté pokusy z predchádzajúcej trojice (štvorice) cvičení. Hodnotí sa

  -  celkové vykonanie pokusu (umelecký dojem)
  -  voľba formy pokusu (demonštračný, frontálny,...), voľba pomôcok
  -  technická stránka zostavenia pokusu, samostatnosť pri zostavovaní
  -  zaradenie experimentu do obsahu fyziky ZŠ, alebo SŠ
  -  zaradenie pokusu do vyučovacej hodiny

Počas každého cvičenia je študent hodnotený známkou 1, 2, ... 6 odpovedajúcou kreditovému hodnoteniu A, B, ... , FX. 
Výsledné hodnotenie sa získa ako vážený priemer - váha bežného cvičenia je 1, váha preskúšania, je 3, váha protokolu je 2 a hodnotí sa ako ďalšie cvičenie. 

Každá nenahradená absencia sa hodnotí ako FX - vopred ospravedlnené absencie si možno nahradiť - najlepšie pred najbližším preskúšaním. 

 

 

návrhy na zlepšenie posielajte na demkanin@fmph.uniba.sk